Stylowe dodatki do kuchni. Inspiracje

stylowe dodatki do kuchni

Gdy masz już pomysł jak urządzić wnętrze kuchni, przychodzi moment, by zadbać o stylowe dodatki. Dzięki nim kuchnia stanie się inna od setek podobnych aranżacji z katalogu. Musisz przecież wiedzieć, że kuchnia to nie tylko miejsce do gotowania, ale w wielu domach jest ona centrum życia rodzinnego. To właśnie tutaj najlepiej się rozmawia i spędza wspólnie czas. Jak zatem sprawić, żeby kuchnia nabrała domowego charakteru? Z pomocą przychodzą stylowe dodatki do kuchni.

Oświetlenie kuchenne – nie tylko funkcjonalne

Dobrze oświetlony blat i stół kuchenny to bez wątpienia podstawa. Warto jednak na oświetlenie spojrzeć także z tej mniej funkcjonalnej strony. Lampy mogą być przecież doskonałym dodatkiem, który podkreśli styl, w jakim jest urządzona kuchnia . Jak je dobierać? Najlepiej do stylu wnętrza. Kuchnia w stylu prowansalskim może być oświetlona żyrandolem, lampą z wikliny czy kinkietami z płóciennymi abażurami. W kuchni w stylu skandynawskim dobrze wyglądają lampy wiszące, metalowe, czarne, białe.

Można również pokusić się o oświetlenie designerskie. Takie najlepiej pasuje do kuchni nowoczesnej, bo właśnie w takich wnętrzach najlepiej sprawdza się wizjonerski design projektantów. Nowoczesne oświetlenie zaskakuje kształtem, formą czy materiałem, z którego zostało wykonane. Może to być stal, szkło, drewno czy choćby prosty, miedziany drut, który okazuje się być doskonałym materiałem na lampy, co widać na zdjęciu poniżej.

stylowe dodatki do kuchni

 

Akcesoria kuchenne – pomysł na stylowe dodatki do kuchni

Kuchnia może zyskać niepowtarzalny klimat i charakter również dzięki dodatkom w postaci akcesoriów kuchennych. Stylowy czajnik, nietypowy kosz na pieczywo czy dekoracyjnie ustawione szklanki, kieliszki czy inne naczynia kuchenne zawsze dodadzą kuchni uroku. Dzięki nim kuchnia przestanie wyglądać jak z wystawy mebli kuchennych, a zacznie wyglądać jak prawdziwe centrum życia rodzinnego.

I znów warto zwracać uwagę na to, żeby dodatki były dopasowane do stylu, a jakim urządzona jest kuchnia. W tej bardziej nowoczesnej dobrze będą wyglądać dodatki ze stali szlachetnej w nowoczesnej formie, ale również drewniane, ale w designerskim stylu. Sprawdzą się metalowe koszyki na owoce, pieczywo czy warzywa, nowoczesne chlebaki, czy ciekawe w formie otwieracze do butelek, stojaki na przyprawy itp.

stylowe dodatki do kuchni

Natomiast kuchnia tradycyjna, w której meble kuchenne i cała aranżacja utrzymana jest raczej w stylu klasycznym, warto dodać elementy z pewną historią. Można pokusić się o postawienie na blacie ceramicznego naczynia, które pamięta czasy naszej babci, drewnianą deskę do krojenia, na której widać kilkadziesiąt lat służby kuchennej, czy miedziane garnki.

stylowe dodatki do kuchni inspiracje

Powyższe pomysły na stylowe dodatki do kuchni to tylko inspiracje, które mają służyć pomocą przy poszukiwaniu własnego stylu we wnętrzu. Przed ich wyborem warto zastanowić się, jaki styl ma mieć ostatecznie całe wnętrze i pod tym kątem dobierać dodatki. Wówczas na pewno uda się stworzyć spójną przestrzeń, w której cała rodzina będzie czuła się dobrze.

Masz więcej pytań?

Napisz do nas! Odpowiemy na nie natychmiast!