Zmień swoją kuchnię na lepsze z naszą ofertą 20 rat 0%! Sprawdź 

Poradnik aranżacji kuchni

27 August 2019

5 oryginalnych pomysłów na urządzenie kuchni w kształcie litery „U”

Kuchnie to specyficzne pomieszczenia, w których coraz częściej funkcja robocza krzyżuje się z funkcją reprezentacyjną. To sprawia, że powinny cechować się wysoką elegancją, a jednocześnie bazować na rozwiązaniach maksymalizujących wielofunkcyjność wszelkich mebli i urządzeń. Do takich na pewno należy kuchnia w kształcie „U”, która nie tylko odważnie wpisała się w aranżacyjną modę, ale też sprawia, że praca w tym pomieszczeniu jest łatwiejsza. Przedstawiamy 5 oryginalnych pomysłów na jej urządzenie.


22 August 2019

Jak skutecznie oddzielić kuchnię od salonu?

Kuchnia to pomieszczenie, które wypełnia funkcję roboczą, najczęściej polegającą na przygotowywaniu i spożywaniu posiłków. W przestronnych mieszkaniach zdarza się jednak, że jest ona połączona z salonem, przez co przestrzeń przeznaczona do pracy miesza się ze strefą komfortu w głównym pokoju. Pogodzenie obu światów jest jednak możliwe. A zatem,jak oddzielić kuchnię od salonu?


2 July 2019

Blat z konglomeratu – wady i zalety

Wybór blatu do kuchni to jeden z ważniejszych momentów przy planowaniu kuchni. Opisywaliśmy już zalety i wady blatów kamiennych, a dziś chcemy przedstawić cechy, jakimi charakteryzuje się blat z konglomeratu. Na końcu znajdzie się porównanie cech obu materiałów, które ułatwi podjęcie decyzji.


6 April 2019

Jakie są standardowe wymiary szafek kuchennych?

Projektowanie kuchni to nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają w tej kwestii specjalistycznej wiedzy oraz dużego doświadczenia. Aby pomieszczenie to odznaczało się funkcjonalnością, należy zadbać o jeden z najważniejszych aspektów, jakim są wymiary szafek kuchennych. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza wtedy, gdy do czynienia mamy z kuchnią pod zabudowę, w której wszystkie elementy muszą do siebie idealne pasować.


2 April 2019

Płytki ceramiczne czy lite drewno – masz kuchenny dylemat?

Kuchnia – dawniej traktowana jako osobne pomieszczenie ze względu na mnogość zapachów, dzisiaj jest już zintegrowana z pokojem dziennym – jeśli już oddzielona, to jedynie wyspą służącą najczęściej za stół. Taki już, na stałe wpisany trend, determinuje bardzo przemyślane rozwiązania podłogowe i wymusza głębokie zastanowienie się nad doborem właściwego materiału i faktury. Które podłogi sprawdzą się najlepiej w tych wyjątkowych warunkach – płytki ceramiczne czy lite drewno?


25 February 2019

Płyta indukcyjna, ceramiczna czy gazowa?

Kuchnia odgrywa kluczową rolę w każdym domu i mieszkaniu. To miejsce wspólnych posiłków i kulinarnych eksperymentów, w którym często unoszą się przyjemne zapachy. Jednak, aby można było dać się ponieść kulinarnej fantazji i tworzyć niebanalne potrawy, niezbędna jest przede wszystkim odpowiednia kuchenka. Obecnie dostępne są różne modele i typy tych urządzeń.Jaką kuchenkę wybrać, aby gotowanie przebiegało szybko i sprawnie, i jednocześnie nie generowało niebotycznie wysokich rachunków?


5 November 2018

Zlewozmywak wpuszczany w blat, na równi czy podblatowy?

Choć w większości nowoczesnych kuchni królują obecnie zmywarki, to zlewozmywak nadal pozostaje niezastąpiony i trudno wyobrazić sobie to pomieszczenie bez niego. Nawet jeśli planujemy zakup urządzenia, które za nas będzie zajmowało się myciem naczyń, to warto dokładnie przemyśleć, jaki zlewozmywak wybrać, aby jak najlepiej pasował do naszej kuchni wizualnie oraz spełniał najważniejsze funkcje i nasze wymagania.


15 September 2018

Trendy kuchenne w 2019

trendy kuchenne 2017

Nikogo nie dziwią zmieniające się wraz z porą roku trendy w świecie mody. Podobnymi prawami rządzą się również trendy wnętrzarskie. Pod koniec roku zwykle zaczynają się pojawiać pierwsze wzmianki o tym, co będzie modne w następnym sezonie, a idealną okazją do ich poznania są targi branżowe. My również chcemy być na bieżąco, dlatego we wrześniu odwiedziliśmy Targi Nolte Kuchen w Löhne, gdzie poznaliśmy trendy kuchenne 2017.


14 September 2018

Wady i zalety blatu z kamienia w kuchni

blat kamienny do kuchni

Materiałów, z których można wykonać blat kuchenny jest co najmniej kilkanaście. Różnią się między sobą trwałością, odpornością na plamy i zarysowania oraz ceną. Dziś przyjrzymy się, jakie są wady i zalety blatów kamiennych. A zatem, jaki blat kamienny do kuchni?


3 September 2018

Fornirowane, MDF, czy drewno – jakie fronty kuchenne wybrać?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, które ze względu na swoje zastosowanie, powinno charakteryzować się wysoką funkcjonalnością. Do aranżacji tego wnętrza należy podejść niezwykle uważnie, zwłaszcza w kwestii doboru mebli kuchennych. Rzecz nie sprowadza się jednak tylko do trafnie dobranego stylu. Bardzo ważnym aspektem jest wybór właściwego materiału, z którego będą wykonane fronty mebli do kuchni. Fornirowane, mdf czy drewniane – za którymi przemawia najwięcej korzyści?


Masz więcej pytań?

Napisz do nas! Odpowiemy na nie natychmiast!