Wyspa kuchenna – dlaczego warto ją rozważyć?

Nie od dziś wiadomo, że kuchnia to serce domu. Służy nie tylko do przygotowywania posiłków, ale coraz częściej staje się miejscem spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. To właśnie w kuchni często rozmawiamy z najbliższymi, opowiadamy im o pracy i codziennym życiu. Wiele typowych domowych imprez zazwyczaj kończy się właśnie w kuchni. Nic więc dziwnego, że musi być nie tylko przestronna ale i funkcjonalna. Jeśli mówimy o funkcjonalności idealnym rozwiązaniem będzie wyspa kuchenna. Jest to bardzo popularny sposób osiągnięcia zamierzonego efektu użyteczności.

Wyspa kuchenna

Wyspa kuchenna zastępuje tradycyjny stół

Nasze główne centrum dowodzenia, to nie tylko „wielki głaz” na środku kuchni. Wyspa może mieć kilka funkcjonalności. Standardowo, wyspę można wyposażyć w płytę indukcyjną oraz część blatu. Razem będą tworzyć idealne miejsce do przyrządzania potraw. Dodatkowo dla wygody, można umieścić tam również zlewozmywak. Wszystko idealnie pod ręką! Do tego, sama wyspa może składać się z szafek z szufladami, które będą umieszczone po obu stronach – bardzo dużo miejsca na przechowywanie talerzy, czy garnków. Nie potrzebujemy dodatkowego stołu w kuchni, aby móc zjeść posiłek. Wystarczy dostawić krzesło do blatu.

Zagospodarowanie wolnej przestrzeni

Wyspa to fantastyczny sposób na zagospodarowanie wolnej przestrzeni. W dużej kuchni, nierzadko panuje chaos, który jest prosty do opanowania po dodaniu wyspy, która stanowi centralne miejsce w całym pomieszczeniu. Wyspa, która znajduje się na środku, nie tylko spełnia swoje wizualne warunki, ale staje się ciekawym i oryginalnym elementem wystroju wnętrza kuchni.

Wyspa kuchenna

Imprezy, spotkania rodzinne

Na początku wspomnieliśmy o spotkaniach towarzyskich. Kuchnia z wyspą to idealne rozwiązanie na przygotowanie przyjęcia. Na jej blacie możesz postawić zakąski i alkohol. Dookoła ustawić krzesła barowe, które mogą być także codziennym dodatkiem! Nie zapomnij o tym, że zapraszając znajomych do takiej kuchni zrobisz furorę nowoczesną wyspą!

Wyspa w małej kuchni

Zarówno w dużej, jak i małej kuchni należy zachować odpowiednie proporcje, szczególnie jeśli w naszych planach pojawia się wyspa kuchenna. Nie w każdej kuchni można zmieścić dużą wyspę. Tutaj, musimy przypomnieć sobie główne zadanie wyspy – funkcjonalność. Nie może ona blokować wyjścia, czy dojścia do mebli. W niektórych kuchniach, szczególnie tych mniejszych wyspa może pogorszyć użyteczność samej kuchni, dlatego jeśli nie jesteśmy pewni czy takie rozwiązanie się u nas sprawdzi, najlepiej zapytać o to doświadczonego projektanta.

Jak wybrać odpowiednią wyspę?

Nieprawdą jest, że pomieszczenie musi być bardzo duże, aby mieć wyspę. Nawet w niedużej kuchni, można zamontować fantastyczny półwysep. Główną rolę odgrywają tutaj wykwalifikowani doradcy – projektanci wnętrz, którzy posiadają nie tylko doświadczenie w zakresie doboru mebli, ale także posiadają zmysł i wyczucie stylu, które pozwala im odpowiednio zaproponować i zaprojektować kuchnię marzeń.

Masz więcej pytań?

Napisz do nas! Odpowiemy na nie natychmiast!