Trendy kuchenne w 2019

trendy kuchenne 2017

Trendy kuchenne w 2019 roku

Centralne miejsce spotkań, kulinarnych doznań i wspólnego biesiadowania. Kuchnia stanowi serce każdego domu. Wraz z rosnącą rolą tego rodzaju pomieszczenia, zwiększają się również wymagania dotyczące jego umiejętnej aranżacji. Ma być designersko i funkcjonalnie zarazem. Jakie trendy zajrzą do kuchennych wnętrz w 2019 roku?

Najnowsze trendy kolorystyczne prosto z Mediolanu

W nadchodzącym roku coraz większą wagę będziemy przywiązywać do kolorystyki naszych wnętrz. Dotyczy to również przestrzeni kuchennej, w której spędzamy znaczną część naszego czasu. W związku z tym, oprócz estetycznych preferencji, niezwykle ważny okaże się wpływ kolorów na nasze samopoczucie. W 2019 roku będziemy sięgać po kolory ziemi i odcienie perłowych szarości, w otoczeniu których niemalże od razu poczujemy się w pełni zrelaksowani. Już podczas tegorocznych targów w Mediolanie, olbrzymi sukces wróżono ceglastej pomarańczy, nazywanej także kolorem rdzawej ziemi. Odcień ten zdominował wszystkie stoiska na targach, doskonale komponując się z zielenią, żółcią, a nawet z fioletem.

Kolorystycznym trendem w 2019 roku będzie także miodowy odcień żółtego, przywodzący na myśl indyjskie przyprawy, a w tym przede wszystkim curry oraz kumin. Barwa ta ożywi każdą przestrzeń. W jaki sposób można wprowadzić ją do pomieszczenia kuchennego? W 2019 roku kolor ten będzie pojawiał się przede wszystkim na kuchennych meblach, różnego rodzaju dodatkach oraz dekoracyjnych tkaninach.

Do gamy kolorów ziemi dołączą także jasne i ciemne brązy, brudne morskie błękity, beże oraz odcienie złamanej szarości. Zwolennicy intensywnych kolorów, mogą z kolei postawić w nadchodzącym sezonie na mocne odcienie niebieskiego i wyrazistą fuksję.

Kuchnia nowoczesna - trendy kuchenne 2019 - oliwka i awokado

W bliskości z naturą

Potrzeba bliskości z naturą będzie wyrażana nie tylko poprzez wspomniane wcześniej kolory ziemi, ale także poprzez umiejętny dobór materiałów wykończeniowych. Prym będą wiodły zatem naturalne surowce, takie jak drewno, metal i beton architektoniczny, doskonale wpisujące się w nowoczesne aranżacje wnętrz i w pełni odpowiadające miłośnikom industrialnej estetyki oraz skandynawskiego designu.

W dotychczasowych aranżacjach kuchennych metal wykorzystywano przede wszystkim w postaci dodatków. Tymczasem słynne targi Nolte Kuchen w Löhne pokazały, że materiał ten możemy z powodzeniem wykorzystywać jako tworzywo na fronty kuchenne. Będzie to prawdziwy trend w 2019 roku. Metalowe fronty kuchenne, zwłaszcza w odcieniu szarej stali lub miedzi, wprowadzą do wnętrza modny, industrialny klimat.

Trendy kuchenne 2019 - szara kuchnia nowoczesna

Kolejnym hitem aranżacyjnym na 2019 rok okażą się korpusy wykonane w kolorze betonu, nadające wnętrzu kuchennemu nieco surowy, ale niezwykle designerski charakter. Beton architektoniczny znalazł zastosowanie nie tylko jako materiał wykończeniowy mebli, ale także jako oryginalny dekor wykorzystywany przy różnego rodzaju dodatkach, a nawet oprawach oświetleniowych.

W naszym salonie znajduje się kuchnia na ekspozycji, która posiada fronty z betonu. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tej ekspozycji.

W 2019 roku do łask wróci także drewno. Do tej pory materiał ten pomijano w przypadku miejsc narażonych na wilgoć. W nowoczesnych aranżacjach kuchennych, zwłaszcza za sprawą rozwoju technologii i produkcji laminatów oraz drewnopochodnych materiałów, możemy pozwolić sobie na wprowadzenie tak naturalnego akcentu do naszego wnętrza.

Kuchnia otwarta na salon – serce każdego domu

Kuchnia połączona z salonem to zabieg stosowany już od wielu sezonów i wszystko wskazuje na to, że trend ten utrzyma się jeszcze przez wiele lat. Kuchnia otwarta na salon daje jeszcze lepsze warunki do tego, by spędzać ze sobą znacznie więcej czasu i wzmacniać rodzinne więzi. W najnowszych projektach kuchennych zaobserwować można jeszcze większe scalanie przestrzeni roboczej i dziennej. Z tym z kolei wiąże się potrzeba umiejętnego doboru mebli kuchennych, które będą nie tylko współgrać z wyposażeniem salonowym, ale tworzyć także reprezentacyjną część domu. Dlatego tak duży nacisk kładzie się obecnie na ciekawą kolorystykę wnętrza kuchennego, odchodząc jednocześnie od stosowanej w poprzednich sezonach bieli.

W nowoczesnych aranżacjach kuchennych funkcjonalność powinna iść w parze z estetyką wnętrza. Coraz większą uwagę zwracamy na dobór odpowiedniej kolorystyki, materiałów wykończeniowych i designerskich dodatków. Trendy kuchenne na 2019 rok doskonale to potwierdzają. Kuchnia ma przede wszystkim stanowić serce domu, a więc stwarzać warunki sprzyjające do tego, aby pobyt w niej był komfortowy i przyjemny dla każdego z domowników.

Masz więcej pytań?

Napisz do nas! Odpowiemy na nie natychmiast!