Nowoczesne kuchnie. Aranżacje

front imitacja skóry

Ostatnio poruszaliśmy temat, jakie trendy kuchenne będą obowiązywały w 2017 roku, a dziś chcemy pokazać, jak takie nowoczesne kuchnie mogą wyglądać. Przedstawiamy zatem aranżacje wnętrz kuchennych, w stylu nowoczesnym, które wpisują się w aktualne trendy.

Powrót do natury

Jednym z ważniejszych współczesnych trendów jest powrót do materiałów naturalnych. Objawia się to powrotem do frontów ze szlachetnego drewna, ale również stosowaniem frontów z innych materiałów, takich jak beton czy imitujących skórę. Nowością są fronty cementowe, robione ręcznie. Dzięki temu każdy z nich jest unikalny i niepowtarzalny, tak jak z natury niepowtarzalne są dwie rośliny, zwierzęta czy ludzie.

Drewno w kuchni nie musi jednak pojawiać się wyłącznie w postaci frontów szafek. Może zostać wykorzystane jako blat kuchenny – wówczas koniecznie grube i naturalne. Może być również tłem dla mebli kuchennych wykonanych z zupełnie innego materiału. Udany mariaż w tym stylu obrazuje nowoczesna aranżacja ze zdjęcia poniżej.

front imitacja skóry

 

Ergonomia i estetyka idą w parze

Nowoczesne trendy kuchenne stawiają nacisk nie tylko na estetykę, która bez wątpienia jest bardzo istotna, ale również na ergonomię. Z tego właśnie powodu we współczesnych kuchniach dużą wagę przykłada się do wzajemnego usytuowania sprzętów AGD, czyli tzw. trójkąta kuchennego, wynikającego z kolejności prac przygotowawczych przy gotowaniu.

Ponadto projektanci nowoczesnych wnętrz kuchennych dbają również o nasze kręgosłupy. Proponują oni aranżacje, w których już nie tylko piekarnik czy mikrofalówka jest na wysokości blatu, ale także zmywarka. Oferta AGD pozwala dobrać sprzęty tak, by wizualnie tworzyły spójną całość. Dzięki temu rozwiązania wynikające bezpośrednio z ergonomii przekładają się na walory estetyczne.

nowoczesnej kuchnie aranżacje

Nowoczesne aranżacje – funkcjonalność

Jednym z ważnych elementów we wnętrzach nowoczesnych kuchni, poza estetyką i ergonomią, są inne rozwiązania funkcjonalne. Kuchnia ma być bowiem nie tylko elegancka i pasować do aktualnych trendów estetycznych, ale przede wszystkim ma być funkcjonalna. To w niej ma się toczyć rodzinne życie. To tutaj przecież będziemy przygotowywać szybkie śniadania, rodzinne obiady czy spożywane, już w spokoju, kolacje.

Aranżacje kuchni nowoczesnych są w związku z tym pełne funkcjonalnych rozwiązań. Do przechowywania służą pojemne szuflady, do których dzięki dużemu udźwigowi oraz pełnemu wysunięciu można zapakować naprawdę spore zapasy i wygodnie z nich korzystać. Można je również wyposażyć w różnego rodzaju organizery, które ułatwią zachowanie porządku.

Wykorzystuje się niemal całą dostępną do przechowywania przestrzeń, także tę w narożnikach, w wyspie kuchennej czy pod nieco wyższym blatem. Wydawać by się mogło, że te dodatkowe centymetry to niewiele, a jednak to właśnie dzięki nim meble kuchenne stają się bardziej pojemne.

nowoczesne kuchnie aranżacje funkcjonalne

Mamy nadzieję, że nasze pokazane nowoczesne kuchnie zainspirują Was przy wybieraniu rozwiązania dla siebie. Dokonując wyboru patrzcie na to pomieszczenie zarówno przez pryzmat estetyki, jak i ergonomii i funkcjonalności. Ich połączenie będzie gwarancją tego, że Wasze aranżacje kuchenne będą udane.

Masz więcej pytań?

Napisz do nas! Odpowiemy na nie natychmiast!