Kuchnie drewniane. Aranżacje.  

meble kuchenne z drewna

Drewno to jeden z najszlachetniejszych materiałów używanych w aranżacji wnętrz. Można je zastosować na mnóstwo sposobów, a meble drewniane nie mają sobie równych. Drewno z powodzeniem stosowane jest również do produkcji mebli kuchennych, a kuchnie drewniane uznawane są za przejaw elegancji i luksusu. Wielu jednak uważa, że meble drewniane w kuchni nie pasują do nowoczesnych wnętrz, co absolutnie nie jest zgodne z prawdą.

Czy kuchnia drewniana może być nowoczesna?

W świadomości wielu osób pokutuje przekonanie, że drewniane fronty kuchenne muszą być wykonane w stylu klasycznym. Owszem, faktycznie meble drewniane ze zdobieniami, ramkami czy żłobieniami wyglądają fantastycznie i z pewnością jest wielu miłośników takiego rozwiązania. Jednakże drewno jest materiałem uniwersalnym i równie dobrze wygląda w wersji nowocześniejszej. Wystarczy jedynie wiedzieć, jaki wzór frontu zastosować i z czym go zestawić. Idealnym przykładem jest aranżacja ze zdjęcia poniżej.

kuchnie drewniane aranżacje

Już pierwszy rzut oka na to wnętrze pozwala stwierdzić, że jest to kuchnia w stylu nowoczesnym. Świadczy o tym nowoczesny układ szafek oraz wyposażenie ich w szuflady. Gdy jednak przyjrzeć się bliżej, to można zauważyć, że fronty szafek są drewniane. Są wykonane z ciemnego drewna, a widoczny rysunek słojów podkreśla ich szlachetność i elegancję.

Drewno w kuchni a inne materiały

Warto również dodać, że kuchnie drewniane w nowoczesnej wersji wcale nie muszą być w całości wykonane z drewna. Wręcz przeciwnie, dobrym pomysłem, który można zauważyć w wielu aranżacjach jest łączenie drewna z frontami lakierowanymi czy z kamieniem. Doskonale wyglądają połączenia oparte na zasadzie kontrastu. Można zatem łączyć ciemne drewno z jasnymi kolorami czy jasne drewno z białym, jak na poniższej aranżacji.

meble kuchenne z drewna

Kuchnie drewniane – a może blat z drewna?

Doskonale wyglądają również kuchnie drewniane, w których nie tylko fronty wykonane są z tego materiału, ale również blaty. Wiele osób docenia ciepło blatów drewnianych, czego nie można powiedzieć np. o blatach granitowych. Cenione są szczególnie te wykonane z grubego drewna. Dzięki nim kuchnie wydają się bardziej przyjazne i mniej sterylne.

Decydując się na takie rozwiązanie trzeba jednak zachować spójność. Nie będzie dobrze wyglądać wnętrze kuchni, gdy fronty drewniane będą wykonane z innego drewna niż blat. Jeśli to tego duetu dodamy jeszcze elementy lakierowane, to całość może przypominać raczej misz-masz niż przemyślaną aranżację. Jeśli więc chce się mieć blat i fronty z drewna, to niech to będzie ten sam odcień i gatunek. Wówczas aranżacja będzie elegancka i taka kuchnia z pewnością będzie wyglądać dobrze.

nowoczesne kuchnie z drewna

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł przełamać stereotyp, że kuchnie drewniane to tylko kuchnie klasyczne i rustykalne. Uniwersalność tego materiału sprawia, że w zależności od formy jego obróbki oraz innych elementów wyposażenia wnętrza, może on dostosować się do wnętrza w każdym stylu. Warto więc wybrać meble kuchenne z drewna, niezależnie od stylu, w jakim będzie urządzona kuchnia. Jedno jest pewne – na pewno będzie elegancka i stylowa.

Masz więcej pytań?

Napisz do nas! Odpowiemy na nie natychmiast!