Jak wybrać krzesła do kuchni?

białe krzesła do kuchni

Stół i krzesła kuchenne stanowią ważny element wystroju kuchni. Muszą pasować do wystroju wnętrza, ale nie muszą się w niego wtapiać. Wręcz przeciwnie, mogą być ważnym fragmentem w aranżacji wnętrza. Dziś podpowiemy jak wybrać krzesła do kuchni, żeby było modnie i wygodnie, a jednocześnie stylowo i elegancko.

Weź pod uwagę wystrój wnętrza

Jak już we wstępie wspomniano, krzesła kuchenne muszą być dobrane do stylu, w jakim urządzona jest kuchnia. Do tej w stylu prowansalskim najlepiej pasują krzesła z plecionym, wiklinowym siedziskiem. Do urządzonej w stylu angielskim nadadzą się drewniane, klasyczne formy. We wnętrzach w stylu nowoczesnym i skandynawskim zdecydowanie lepiej zaprezentują się krzesła nowoczesne w formie, wręcz designerskie.
krzesła do kuchni

Drewniane, tapicerowane, z tworzywa?

Tradycyjne krzesło, to krzesło drewniane. W wersji bardziej luksusowej, jest to krzesło tapicerowane, z miękkim siedziskiem, a czasem również oparciem. Takie krzesła lepiej jednak sprawdzą się w jadalni połączonej z salonem. W kuchni zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą krzesła pozbawione tapicerki. Wynika to ze względów praktycznych. Krzesło bez tapicerki zawsze można pościerać i umyć, gdy dzieci przez nieuwagę coś rozleją. Nie wymaga to prania tapicerki czy oddawania siedziska do czyszczenia.

Nie znaczy to jednak, że jedynym słusznym rozwiązaniem, gdy zastanawiamy się jak wybrać krzesła kuchni, jest drewniane, zwyczajne krzesło. Nowoczesne krzesła kuchenne są wykonane również z innych materiałów. Można znaleźć krzesła z przezroczystego lub kolorowego polipropylenu, metalu, a nawet ze szkła. Warto wybrać takie, które najlepiej korespondują ze stylem wnętrza.

Nowoczesne wnętrza kuchenne dobrze będą wyglądać, gdy przy stole pojawią się designerskie krzesła z polipropylenu. Te skandynawskie i w stylu loft mogą zostać wyposażone w krzesła z metalu. A te ultranowoczesne i dla osób o mocnych nerwach, które nie boją się szklanych elementów we wnętrzach, mogą udekorować krzesła ze szkła.

białe krzesła do kuchni

Krzesła do kuchni – różnorodność jest modna

Wybierając krzesła do kuchni wcale nie trzeba trzymać się jednego modelu. Niektórzy nawet cenią sobie różnorodność i decydują się na to, by każde krzesło było inne. Świetnie sprawdza się to szczególnie we wnętrzach w stylu vintage czy rustykalnych. Nowoczesne kuchnie raczej preferują jeden model, ale w ich przypadku różnorodność może pojawić się w kolorach kupując każde krzesło w innym kolorze. Mniej odważni mogą zestawić krzesła parami – po dwa w tym samym kolorze. Dzięki temu wnętrze będzie intrygujące, ale nie szalone, jak w przypadku, gdy każde krzesło jest inne.

jak wybrać krzesła do kuchni

Postaw na kolor

Zastanawiając się jak wybrać krzesła do kuchni należy wziąć pod uwagę nie tylko styl wnętrza, który wpływa na kształt krzesła. Warto również przemyśleć, jaki kolor powinno mieć krzesło kuchenne. Nie ma jednak jednej recepty na to, który kolor będzie najlepszy.

Jedni chcą, by krzesła były jak najlepiej dopasowane do koloru stołu i całej kuchni, a inni wybierają rozwiązanie odwrotne. Wówczas krzesła często stają się bardzo widocznym elementem we wnętrzu, dodatkiem, który nadaje jej życia i charakteru.

Masz więcej pytań?

Napisz do nas! Odpowiemy na nie natychmiast!