Proces zamawiania kuchni na wymiar

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Dlatego warto przemyśleć i dokładnie zaplanować jej rozmieszczenie.

Kuchnia na wymiar to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz funkcjonalnej i przestronnej kuchni. Nikt nie narzuca Ci projektu, czy elementów które nie odpowiadają Twojej wizji. Na pewno pojawiło się teraz wiele pytań i jedno stwierdzenie „Jak zaprojektować kuchnię?”, dlatego poniżej przedstawiamy opis, jak krok po kroku wygląda proces projektowania kuchni na wymiar w naszym salonie.

Opisanie kuchni marzeń

Na początku na kartce napisz co powinna mięć Twoja kuchnia, jakie elementy są w niej najważniejsze. Zabudowana lodówka, wyspa, a może barek – to wszystko, co sprawi, że w kuchni poczujesz się komfortowo. Napisz także, czego oczekujesz od kuchni, np.: przestronności, miejsca do wspólnych posiłków itp. To ułatwi zadanie projektantowi.

Wielkość kuchni

Nasze marzenia to jedno, drugie to wymiar. Musisz zdać sobie sprawę, że nie rzadko nasze wyobrażenia mogą mijać się z celem. Dlatego kuchnie należy dokładnie zmierzyć, a następnie poradzić się specjalisty w naszym salonie. To on powinien racjonalnie podejść do każdego typu pomieszczenia i odpowiednio doradzić jaki układ będzie najlepszy. Bardzo często, projektant kuchni sam przyjeżdża na miejsce, aby zobaczyć, ocenić oraz zmierzyć pomieszczenie.

Proces projektowania

Tutaj będą potrzebne są nasze oczekiwania, które spisaliśmy na samym początku. Do tego należy przemyśleć styl kuchni – czy ma nowoczesna, a może w dawnym stylu? Oprócz tego, istotna jest ergonomia kuchni, która jest bardzo ważnym elementem projektowania. Poruszanie się po pomieszczeniu powinno być intuicyjne, a wszystko powinno być pod ręką. Ważna rolę odgrywa także kolor frontów i dodatki. Czy chcemy rozjaśnić kuchnię i optycznie ją powiększyć, czy jednak postawimy na ciemny blat? W przypadku wątpliwości, najlepiej będzie poradzić się specjalisty w naszym salonie, który doradzi nam najlepszy wygląd do kuchni.

Wizualizacja kuchni

Po ustaleniu wszystkich naszych potrzeb i zebraniu ważnych informacji specjalista zabiera się do pracy, tworząc projekt kuchni oraz jego wizualizację. Jest to idealna sytuacja, aby przyjrzeć się układowi kuchni i wykonać ewentualne poprawki i zmiany. Jest to możliwe, dzięki szczegółowym projektom z naszego salonu, które zawierają każdy element i detal kuchni.

Jeśli projekt i wizualizacja spełniają oczekiwania, wtedy przechodzimy do etapu podpisania umowy i zamówienia kuchni.

Dostawa i montaż

Na tym etapie nasza firma dostarczy oraz zmontuje zamówioną kuchnię. Z uwagi na fakt, że jest to wykonywane przez fachowców, oszczędzamy czas oraz kłopoty. Nasi monterzy rozpakują meble i urządzenia oraz zamontują to według projektu. Zajmą się także wycięciem różnych otworów i podłączą sprzęt AGD zakupiony razem z kuchnią.

Serwis

Kupując meble na wymiar w naszym salonie, otrzymujesz gwarancję jakości. Wszystkie kuchnie WFM oraz Nolte sprzedawane w naszym salonie objęte są 5 letnią gwarancją producenta, oraz dożywotnią gwarancją na okucia. Oprócz tego, nasi pracownicy są dostępni dla Państwa w przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów lub pytań.

Masz więcej pytań?

Napisz do nas! Odpowiemy na nie natychmiast!